Telefon
WhatsApp
  • 20 Mart 2021, 13:00
Bakır Maden Sondajı

BAKIR MADEN SONDAJI

Bakır Maden Sahaları (Rubik ve Derven Lokasyonları)

 


Sondaj makinesinin Lumth lokasyonundaki sondaj işleri bittikten sonra hiç treylere binmeden direk palet üzerinde 5 km kadar yürüdükten sonra Rubik lokasyonundaki bakır sahasına gelmesi en ekonomik seçenek olarak görülmektedir. Bakır sahasında da yolların yer yer revizyona ihtiyacı vardır. Bu sahanın deniz seviyesinden yüksekliği 520 metredir. Yer altı suyu koşulları ve jeolojik formasyon özellikleri Lumth lokasyonundaki platin sahasıyla bezer özellikler göstermekte olup herhangi bir basınçlı akifere rastlanmamıştır.
Mineralize olmuş zonun tahmini derinliği göz önüne alınarak bu bölgede 2-3 adet 200’er metrelik kuyular planlanmaktadır. Ancak cevherleşmenin düşey devamlılığına bağlı olarak kuyularda 300 metreye kadar sondaja devam etme durumu da değerlendirilmiştir.Bu koşullar altında hedef derinlik çok fazla olduğundan RC sondaj bu lokasyon için uygun görünmemektedir. Mineralize zonun
kesilebilmesi için bazı kuyularda 60◦-70◦arasında değişen kuyu eğimleri planlanmıştır. Sondaj suyu için burada da herhangi bir kaynak bulunmamaktadır, en mantıklı çözüm bu saha için de traktör ya da tankerle taşımadır. Konaklama çalışma sahasına en yakın şehir olan Rreshen de gerçekleşecektir. Bu şehirde iş sırasında ihtiyaç duyulabilecek torna, kaynak vs. gibi temel işlerin yaptırılabileceği bir sanayi bölgesi bulunmaktadır. Ayrıca mazot da bu şehirden sağlanacaktır. Şehrin sondaj sahasına uzaklığı 30 dk mesafededir. Ayrıca, sahada GSM operastörü sorunsuz çalışmaktadır.Makine buradaki sondaj işlerini bitirdikten sonra tekrar palet üzerinde 5 km kadar orman yolundan yürüdükten sonra treylere binecek ve altın işi için 31 km uzaklıktaki (45-55 dk) Gjazuj lokasyonuna ulaşacaktır.

Paylaş

KONUKLAR MADEN

Bakır Maden Sondajı

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0544) 500 40 33

BİZ SİZİ ARAYALIM